5. světová konference o celostní péči o koně a jejich kopyta
27.11.2012 13:36
Referát Václava Vydry v plném zněníVzkaz Václava VydryRozšířené referáty a ohlasy

Vážení a milí účastníci V.světové konferenc i v celostní péči o koně a kopyta.

Je mi velkým potěšením vás přivítat v České republice na Staré Živohošti , poblíž statku, kde se ICPK snaží vybudovat optimální prostředí pro koně a kde od počátku tohoto roku  funguje první kopytní klinika podle Dr.Strasserové v Čechách.

Když jsem před šesti lety poprvé navštívil tuto konferenci v Tuebingenu, netušil jsem, jak hodně se do tohoto „hnutí“ zapojím. Od té doby se událo hodně věcí, uspořádali jsme hodně základních seminářů a v současné době běží  už 3.běh vyškolení na SHP.  Ovšem  stále jsme v začátcích a stále je málo lidí kteří  by mohli fundovaně uspokojit poptávku po ošetření kopyt.  Stejně tak povědomí majitelů koní o tom co je pro koně správné a zdravé a jak mají vypadat jeho kopyta je stále mizivé.

A tato konference je dalším krokem k tomu, aby mohlo čím dál víc koní žít šťastnější a zdravější  život  ve společenství  s lidmi.

Přeji vám tedy plodné a pohodové konferenční dny, doufám že nás všechny opět posunou o kus dál v našem snažení a že si užijete i volné chvíle v Praze a jejím okolí.

A také chci poděkovat všem kdo na konferenci přijeli, zvlášť těm, kteří  zde budou mít své referáty , organizačnímu výboru, Iloně Barešové a Barboře Jakšíkové za zabezpečení organizace a především paní doktorce Strasserové, za její obrovské zásluhy , nejen na konání těchto konferencí, ale hlavně na rozšíření povědomí o tom jak zlepšit koním život a navrátit či uchovat jim zdraví přesto že budou dál žít s námi, lidmi. Nebo snad právě proto.

Hodně štěstí

Váš

Václav Vydra


obrázek:
foto
fotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofoto